Meningitas

2016-09-06
Meningitas – tai infekcinis nervų sistemos susirgimas, labiausiai pažeidžiantis minkštuosius smegenų dangalus ir sąlygojantis jų uždegimą bei smegenų skysčio infekcinius ir uždegiminius pakitimus. Virusinį meningitą gali sukelti įvairūs virusai: pūslelinės (Herpes), erkinio encefalito, parotito, poliomielito, enterovirusai (ECHO, Koksackie) ir kiti. Tačiau populiariausi aseptinio meningito sukelėjai yra enterovirusai. Jiems yra būdingas sezoniškumas – dažniausiai jais užsikrečiama vasarą ir rudenį. Enterovirusų sukeltas meningitas nėra toks pavojingas kaip meningokokinis, tačiau negydomui pacientui gali iškilti nenumatytos komplikacijos.

Užsikrečiama nuo sergančio asmens artimo kontakto metu, dažniausiai kosint, čiaudant, kalbant - per kvėpavimo takus. Galima užsikrėsti ir per nešvarias rankas, valgant užterštą maistą arba geriant užterštą vandenį.

- Europoje 28000 – 43000 meningito atvejų yra virusinis meningitas
- Dažniausiai enterovirusinis meningitas yra lengvai išgydomas, be jokių antibiotikų. 
- Enterovirusų sukeltu meningitu dažniausiais serga kūdikiai ir vaikai.
- Dėl panašių ligos simptomų, labai sunku atskirti virusinį meningitą nuo bakterinio. Praktikoje pasitaiko dažna situacija, kad pacientai sergantys virusiniu meningitu yra gydomi lyg sirgtų bakteriniu. 

Labai svarbu greitas ir tikslus virusinio ir bakterinio meningito diferencijavimas.

Cepheid Xpert EV – vienintelis meningito enteroviruso molekulinis in vitro diagnostinis tyrimas. Suteikia visą informaciją, kurios reikia nustatyti meningito infekcijai.

Xpert EV
- Visiškas procesų automatizavimas sumažina tyrimo atlikimo laiką;
- Laisvos kreipties prieinamumas ir darbo krūvio optimizavimas;
- Greitas rezultatų pateikimas;
- Integruota reagentų ir prietaisų sistema, siekiant užtikrinti atkuriamumą ir rezultatų tikslumą.


Šis tyrimas diferencijuoja virusinį meningitą nuo bakterinio. 
Atsakymas, kurį galite gauti per 3 valandas.


Daugiau informacijos galite paskaityti šiame buklete arba susisiekę su Diamedica prekių ir pardavimų vadybininke Asta Križanauskiene.