Naujienos

​Vilniuje pristatytos naujausios medicinos diagnostikos galimybės Baltijos šalyse

2018-05-24
Gegužės 10 – 12 dienomis Vilniuje vyko Baltijos šalių laboratorinės diagnostikos „BALM 2018“ kongresas, kuriame buvo pristatomi naujausi ir inovatyviausi sprendimai medicininės diagnostikos srityje.

​Kaune paminėta Pasaulinė sepsio diena

2017-09-20
Rugsėjo 10-13 dienomis jau ketvirtą kartą vyko Kauno klinikų ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų organizuojama „Pasaulinė sepsio diena 2017“, kurią tradiciškai remia ir Diamedica.

​Antibiotikų psichozė: ar Lietuvai reikia susirūpinti dėl superbakterijų proveržio?

2017-02-07
Laikai, kai sveikatos specialistai tik bergždžiai pagrūmodavo kumščiais ore su pagrasymais apie per didelę visuomenės priklausomybę antibiotikams, sparčiai tampa praeitimi. Tai patvirtina ir užsienio žiniasklaidoje aprašyta mirtis nuo visiems antibiotikams atsparios bakterijos sukeltos infekcijos. Tačiau ar derėtų dėl to sunerimti lietuviams?

Onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymui Lietuvoje atsiveria didesnės galimybės

2017-01-27
Lietuva žengė dar vieną labai svarbų žingsnį, kad baisioji sąvoka „vėžys“ nebebūtų tokia bauginanti. Pradėjus bendradarbiavimą su revoliuciją onkologinių ligų gydyme sukėlusiais belgais, aukšto piktybiškumo centrinės nervų sistemos navikais sergantys vaikai sulauks kokybiškesnio nei anksčiau, specialiai jiems pritaikyto gydymo.

Klastingasis ŽIV: apie ligą žino tik kas antras infekuotas pacientas

2016-11-30
Nors su žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) aktyviai kovojama jau daug metų, ši infekcija išlieka viena opiausių sveikatos problemų visame pasaulyje. Klastinga liga yra pasiglemžusi ne vieną milijoną gyvybių, o neraminančios specialistų prielaidos teigia, kad apie ŽIV diagnozę žino vos kas antras infekuotas pacientas.

​Diabetas – ateities kartų žudikas?

2016-11-14
Pirmą kartą aprašytas dar I amžiuje, diabetas kasmet pasiglemžia vis daugiau gyvybių. 1980-aisiais šia liga sirgo tik 4,7 procentai planetos gyventojų, dabar šis rodiklis yra padvigubėjęs. Prognozuojama, kad per artimiausią dešimtmetį ši liga taps viena iš dažniausių mirties priežasčių.

​Kaip dažnai Lietuvoje piktnaudžiaujama antibiotikais?

2016-11-03
Ar galite įsivaizduoti mediciną be antibiotikų? Sunku, tiesa? Antibiotikai iš esmės pakeitė medicinos istoriją bei požiūrį į pacientų gydymą, tačiau ar ne per dažnai jie skiriami be reikalo?

​Belgai laužo vėžio diagnostikos standartus

2016-10-25
Įsivaizduokite tokį pasaulį, kuriame kiekvienas pacientas turėtų tik jam individualiai pritaikytą gydymo metodą, paremtą aukščiausio lygio tyrimais bei ilgai kaupta mokslinių ir klinikinių tyrimų duomenų apie vėžį baze. Nors daugumai lietuvių tokia galimybė dar vis atrodo tarsi svajonė, tačiau sparčiai pasaulyje plintantis diagnostinis tyrimas jau tampa realybe.

​Naujausi tyrimai meta iššūkį nevaisingumui

2016-10-04


Vis bandote pagausinti savo šeimą, tačiau nesulaukiate džiugių žinių? Nenustebkite. Nevaisingumas – tai itin opi problema, su kuria susiduria apie šeštadalis porų visame pasaulyje. Su nevaisingumu galite susidurti net tada, kai gyvenate normalų lytinį gyvenimą ir nenaudojate kontraceptinių priemonių, taip pat ir jau anksčiau patyrus nėštumą.

Naujasis bevielis Canon CXDI-401C

2016-09-20
Naujoji skaitmeninė, bevielė Canon CXI-401C radiologijos sistema optimizuoja didelių formatų duomenų pateikimo procesą. Ši sistema užtikrina efektyvią ir nepertraukiamą procesų veiklą, tikslumą, aukščiausią nuotraukų kokybę ir universalumą. 

Pages