Titulinis>Naujienos>​Vilniuje pristatytos naujausios medicinos diagnostikos galimybės Baltijos šalyse

​Vilniuje pristatytos naujausios medicinos diagnostikos galimybės Baltijos šalyse

2018-05-24
Gegužės 10 – 12 dienomis Vilniuje vyko Baltijos šalių laboratorinės diagnostikos „BALM 2018“ kongresas, kuriame buvo pristatomi naujausi ir inovatyviausi sprendimai medicininės diagnostikos srityje.

Kas dvejus metus vykstančiame renginyje susirenka medicininės laboratorinės diagnostikos sprendimus siūlančios kompanijos iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurios pristato tai, kas šiuo metu yra nauja ir inovatyvu pasaulyje, o taip pat ir Baltijos šalyse.„Kongrese dalyvauja laboratorijų specialistai ir visos pagrindinės medicinos diagnostikos kompanijos, kurios veikia Baltijos šalyse. Mums labai įdomu pamatyti, kokie gamintojai šiuo metu yra rinkoje ir ką jie siūlo.

Galime pasidžiaugti, kad galime supažindinti dalyvius su naujausiomis technologijomis. Parodoje pristatėme naujausią molekulinę diagnostiką „čia ir dabar“, kuri šiuo metu yra viena inovatyviausių rinkoje, imunologinius tyrimus, kurių spektras toks platus, kad turėsime įdėti daug pastangų pristatydami juos gydytojams ir parodydami šių tyrimų medicininę vertę, taip pat, nors ir pavėluotai, pristatėme C reaktyvinio baltymo pilnai automatizuotą ištyrimą.

Galime pasidžiaugti tuo, kad kongrese vis daugiau matome jaunų specialistų, kurie ypatingai domisi naujovėmis. Pastebime, kad kongrese apsilanko specialistai, kurie daug keliauja po pasaulį ir mato naujausias technologijas, o pamatę mūsų demonstruojamas sistemas nustemba, kad jau ir Lietuvoje tai jau yra ir su jomis galima atlikti tyrimus“, - savo įspūdžiais dalinosi „Diamedica“ generalinis direktorius Stasys Križanauskas.„BALM 2018“ kongreso metu jame susirinkę dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su pažangia „FilmArray“ PGR sistema, kuri turi keturis panelius: kvėpavimo takų, virškinamojo trakto, kraujo kultūros identifikacijos ir meningito.

Medicinos specialistams taip pat pristatyta ir „Celltac Chemi“ hematologinė sistema. Automatizuotas šios sistemos procesas atlieka HbA1c ir CRB matavimus vos iš vieno EDTA bendro kraujo mėgintuvėlio bei pateikia aukšto patikimumo rezultatus.

Vilniuje vykusiame kongrese pristatytas ir „Snibe Maglumi 2000 Plus“ imunologinis analizatorius, galintis atlikti net 180 tyrimų per vieną valandą, pirmuosius rezultatus galintis pateikti per 17 minučių.